Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

29˚C
13˚C

قندهار فردا آفتابی

39˚C
21˚C

هرات فردا آفتابی

34˚C
16˚C

مزارشريف فردا آفتابی

37˚C
23˚C

غزنی فردا آفتابی

28˚C
11˚C

جلال آباد فردا آفتابی

40˚C
21˚C

باميان فردا آفتابی

18˚C
5˚C

زرنج فردا نسبتا ابری

42˚C
26˚C

ميمنه فردا آفتابی

31˚C
16˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

سیتا قاسمی؛ بهترین آواز خوان جوان

تهيه شده توسط اورنگ مختار
دوشنبه 11 اسد 1389 ساعت 09:16

سیتا قاسمی؛ بهترین آواز خوان جوان

سیتا قاسمی، يكي از آواز خوانان جوان و موفق موسيقي افغانستان است كه درزمان كم توانست، شهرت جهاني كسب كند.

سيتا قاسمي؛ درشهر کابل دیده به جهان گشود  و تا صنف دهم در مکتب پنجصد فامیلی درس خوانده اما در دوران  جنگهاي داخلي  مجبور به ترك كشور گرديد.

وي ابتدا به پاکستان پناهنده شد و دركمپ ناصرباغ پشاور، مثل ساير افغانها زنده گي پر از مشكلات و تلخي ها را شروع كرد، سپس به آلمان رفت و در شهر فرانكفورت آن كشور، اقامت نمود و تاحال درآنجا زنده گي مي كند.

اين هنرمند چندي قبل در سومین جشنواره ی" تقدیرازهنرمندان و موسیقی دانان  افغانستان" كه درایالت کالیفورنیای امریکا برگذارگرديده بود، به چند تن ازهنرمندان افغان  جوایزو تحایف اهدا گردید كه از آن جمله سيتا قاسمي به دریافت جایزهء بهترین آوازخوان جوان افغانستان مفتخرگردید.

سيتا قاسمي آواز خواني است كه در بین تمام مردم افغانستان به خصوص طبقه جوان علاقه مندان خاص خود را دارد، تعدادي از مردم به اين باور اند كه سيتا قاسمي از فاميل وحيد قاسمي  (هنرمند مشهور) كشور است، ولي آقاي وحيد قاسمي چندي قبل اين ادعا را بي اساس خواند  ودرمصاحبۀ با هفته نامه مرسل، رشته فاميلي اش با سيتا قاسمي را نموده گفت:"سيتا را فقط به خاطر استعداد هنري اش مي شناسم و با وي هيچ رابطه يا قرابت فاميلي ندارم."

سيتا قاسمي آواز خواني است كه در سن  بسيارخورد، كار هاي هنري اش را آغاز نمود  و تا حال كارهاي متعددي دربخش هنر موسيقي انجام داده است.

سيتا قاسمي بيش از 20 پارچه آهنگ دارد كه عبارت اند از: تراقسم به خدا اي بي وفا یادم کن- منهم دختر كوچي صدايم مثل طوطي-  يارك بي وفايم- اسلام عليكم هموطن عيدت مبارك-  به تصويرم چه ميبيني ...  از آهنگهاي مشهور سيتا قاسمي است.

سيتا قاسمي علاوه بر اينكه به تنهايي ميخواند، باچند تن از هنرمندان شناخته شدهء كشورآهنگهاي دوگانه اي رانيز سروده است  که از جمله میتوان از آهنگهای دوگانه اي او با ولی ، بشیر همدرد، آریس پرویز، وديگر هنر مندان كشور نام برد که آهنگهاي دوگانه گي اش نيزمثل ساير آهنگهايش محبوبیت زیاد پیدا کرده است . سيتا قاسمي نه تنها آواز خوان خوبي است، بلكه يك شاعر وكمپوزيتور لايق نيز مي باشد و در ساختن موسيقي دسترسي كامل دارد ، کمپوز و شعر ها یک تعداد آهنگ های اش از خودش می باشد.

از جمله آهنگ هاي وي "به تصویرم چه میبینی خودم را بنگر"،آهنگ دوگانه با بشیر همدرد" دلی اهلی محبت درد دارد"،وآهنگ دوگانه با اریس پرویز"دل پریشانم چشم گریانم" مي باشد.

این آواز خوان جوان تا اکنون چند آهنگ خود را ویدیو کلپ ساخته و مشغول ساختن آهنگهای جدید و ویدیو کلپ های جدید برای علاقه مندان خود است.

سیتا قاسمی  با فاروق کریمی  از دواج نموده و ثمره ازدواج آنان دوطفل است. به گفتۀ شوهرش فاروق كريمي او به سيتا قاسمي بسیارعلاقه داشت، ولي از مدت زيادی بدینسواز هم جداشده  اند.

سيتا هميشه در آهنگ هايش از هجروجدايي،عشق و بي وفايي ناله سر می دهد وبر خی از آهنگ هایش هم رنگ ميهني دارند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (144)

<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

 • يكشنبه 26 ثور 1395 ساعت 02:50 | حبیب
  سلام سیتا قاسمی واقعا خاننده خوب و لایقی است برای افغانستان قلب آسیا افتخار پی در پی کسب و ظبت میکند من یکی از طرفدارای سیتا قاسمی هستم بسیار دوستش دارم سیتا قاسمی هم زیبا است هم جالب و هم جزاب و آدم میتواند بگوید که دلهای فراوان گرفتارش است خداون اورا یکی یدونه خلق کرده من از سیتا قاسمی هرچی بگویم کم گفتم
 • شنبه 18 ثور 1395 ساعت 02:21 | مهدی
  از سیتا قاسیمی یک جهان تشکری از آهنگ های زیبای شان از خدای بزرگ میخوام طول عمر شان زیاد فرماید و به آرزوی دل شان برسانه
 • شنبه 11 ثور 1395 ساعت 02:11 | shiva
  خیلی جالب است این که سیتا قاسمی از آقای فاروق کریمی جدا شده آقای فاروق کریمی چند وقته از سیتا قاسمی جدا شده و او العان کجا و با کی زندگی میکندممنون میشم ببخشید وقت شمارا میگیرم با سوئالاتم ؟
 • شنبه 01 حوت 1394 ساعت 04:28 | sibghat Amiri
  سبقت الله امیری هستم فعلا در شهری تهران و اصلیت افغانی ساکن والایت هیلمند در افغانیستان سیتا جان هم وطن عزیز همیشه به تو افتخار میکنم در هرگوشه دنیا که باشم . من مهاجر خسته ام . تو برنامه های انترنتی اسمم رو مهاجر خسته گذاشته ام . من بشتر به اهنگ که میگی : بیاکه بوری وطن بوری وطن دار = زهجرت دل بیکن وطندار . این اهنگت رو خیلی گوش میدم خیلی زیباست یعنی اینقد زیباست که به واژه زیبا بودن بیان نمیشه
 • شنبه 17 دلو 1394 ساعت 01:24 | ظاهرابراهیمی
  سلام به آواز خوان محبوب میهنم دوستت دارم من هم مزه مهاجرت راچشیدم خیلی هم درددارددلم از مها جرت اکر منت سرمن گذاشته یک آهنگ از دردغم مها جرت بی خونی ممن ون میشم

نوشتن نظر